İlk Yardım Eğitimi

İLK YARDIM SERTİFİKASI İÇİN EĞİTİM ZAMANINI FİRMALARIN İSTEDİĞİ GÜN VE SAATLERE GÖRE AYARLIYORUZ. İLK YARDIM EĞİTİMLERİ ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN ONAYLADIĞI EĞİTİMENLER TARAFINDAN VERİLMEKTEDİR.

İLK YARDIM EĞİTİMLERİN İÇERİĞİ:
1) İLK YARDIM EĞİTİMİ İÇİN: BU EĞİTİMİN İÇERİĞİ TOPLAM 16 SAAT OLUP EĞİTİM MÜFREDATI ŞU ŞEKİLDEDİR; GENEL İLK YARDIM BİLGİLERİ, TEMEL YAŞAM DESTEĞİ VE HAVAYOLU TIKANIKLIĞINDA İLKYARDIM, BİLİNÇ BOZUKLUKLARINDA İLKYARDIM, KANAMALAR, ŞOK VE GÖĞÜS AĞRISINDA İLKYARDIM, YARALANMALARDA İLKYARDIM, BOĞULMALARDA İLKYARDIM, KIRIK, ÇIKIK, BURKULMALARDA İLKYARDIM, ACİL TAŞIMA TEKNİKLERİ, BÖCEK SOKMALARI VE HAYVAN ISIRIKLARINDA İLKYARDIM, ZEHİRLENMELERDE İLKYARDIM, YANIK, DONMA VE SICAK ÇARPMALARINDA İLKYARDIM, GÖZ, KULAK, BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM KONULARIDIR.
2) TEMEL YAŞAM DESTEĞİ EĞİTİMİ İÇİN; (2 SAAT) ERİŞKİNDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ, ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ, BEBEKLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ KONULARIDIR.
3) OED EĞİTİMİ İÇİN; (2 SAAT) OED TANITIMI, OTOMATİK EKSTERNAL DEFİBRİLATÖRÜN KULLANILDIĞI DURUMLAR VE OTOMATİK EKSTERNAL DEFİBRİLATÖR UYGULAMASI KONULARIDIR.
4) AFETLERDE İLKYARDIM EĞİTİMİ İÇİN; (4 SAAT) GENEL İLKYARDIM BİLGİLERİ, TEMEL YAŞAM DESTEĞİ, KANAMALARDA İLKYARDIM, KIRIK-ÇIKIK-BURKULMALARDA İLKYARDIM VE ACİL TAŞIMA TEKNİKLERİ KONULARIDIR.
5) İLKYARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ İÇİN; İLKYARDIM KONULARINA İLAVETEN; YETİŞKİN EĞİTİMİ, İLETİŞİM BECERİSİ, OLUMLU EĞİTİM ORTAMI OLUŞTURMA, BECERİ EĞİTİMİ, SUNUM BECERİSİ, KÜÇÜK GRUP ÇALIŞMASI, GÖSTERİM BECERİSİ, EĞİTİMDE YETİŞTİRİCİLİK, GÖRSEL-İŞİTSEL ARAÇLARI HAZIRLAMA VE KULLANIM, YETERLİLİĞE DAYALI DEĞERLENDİRME ARAÇLARI KONULARIDIR.
6) İLKYARDIM EĞİTİMCİ EĞİTMENİ İÇİN; EĞİTİM PROGRAMI OLUŞTURMA SÜRECİ, EĞİTİMDE İHTİYAÇ BELİRLEME, EĞİTİM İÇERİĞİ ANALİZİ, EĞİTİM KURS MODELİNİN OLUŞTURULMASI KONULARIDIR.
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KAPSAMINDA İLK YARDIM SERTİFİKASI; 
A) AZ TEHLİKELİ İŞYERLERİNDE, HER 20 ÇALIŞAN İÇİN 1 İLKYARDIMCI,
B) TEHLİKELİ İŞYERLERİNDE, HER 15 ÇALIŞANA KADAR 1 İLKYARDIMCI,
C) ÇOK TEHLİKELİ İŞYERLERİNDE, HER 10 ÇALIŞANA KADAR 1 İLKYARDIMCI,
BULUNDURMASI ZORUNLUDUR.

AMACIMIZ
İLKYARDIM EĞİTİMİNİN AMACINI, YALNIZCA KANUNİ OLARAK YERİNE GETİRİLMESİ GEREKEN BİR SERTİFİKA PROGRAMI OLARAK ALGILAMAK SON DERECE YANLIŞTIR.

EĞİTİM ALAN VE BU EĞİTİM PROGRAMINDA BAŞARILI OLAN BİR KURSİYERİN HAYATININ GERİ KALAN KISMINDA İŞ YERİNDEKİ ARKADAŞLARI DAHİL AİLE FERTLERİNE VE ARKADAŞLARINA DA BİR GÜN HAYATİ DERECEDE ÖNEMLİ OLAN MÜDAHALEDE BULUNMASI GEREKEBİLİR. BUNLAR YAŞANAN ÖRNEKLERLE SABİTTİR.

SONUÇ OLARAK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ SERTİFİKA PROGRAMLARINI BAŞARIYLA TAMAMLAYAN KURSİYERLER, SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI İLKYARDIM SERTİFİKASI ELDE ETMEKLE BİRLİKTE ÖMÜR BOYU YAŞAMININ HER ANINDA ÇEVRESİNDEKİ KİŞİLERE BİLİNÇLİ BİR MÜDAHALEYİ YAPABİLECEK DÜZEYE GELMEKTEDİR.

İLKADIM İLKYARDIM EĞİTİM KURUMU OLARAK SİZLERE BU DÜZEYİ YAKALAYABİLMENİZİ SAĞLAYACAK EN İYİ BİR İLKYARDIM SERTİFİKASI EĞİTİMİ VERECEĞİMİZİ TAAHHÜT EDİYORUZ…

EĞİTİM GÜNLERİ HAKKINDA: HER HAFTA SONU KURSUMUZDA İLK YARDIM KURSU EĞİTİMLERİ DÜZENLENMEKTEDİR. KURUMSAL OLARAK ON KİŞİ VE ÜZERİ BAŞVURU YAPAN İŞLETMELERİN KENDİ YERLERİNDE EĞİTİM VERİLMEKTEDİR. AYRICA BİREYSEL KATILIMCILAR İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİ KURSUMUZA GELEREK ALABİLME İMKANINA SAHİPTİRLER.

İLK YARDIM SERTİFİKASI GEÇERLİLİK SÜRESİ ÜÇ YIL OLUP, SÜRENİN DOLMASINA BİR AY KALA ORDU OSGB ARACILIĞI İLK YARDIM SERTİFİKASI GÜNCELLEME EĞİTİMİ ALABİLİRSİNİZ. İLK YARDIM SERTİFİKASI GÜNCELLEME EĞİTİM SÜRESİ EĞİTİMİN YÜZDE ELLİSİ KADARDIR.